מה מניע שינוי ארגוני במערכות המידע?

מחקר של קבוצת המחקר BPM Partners, מראה כי ארגונים מחפשים פתרון איגום, ניתוח ודיווח מתקדם לארגון וכדי לאפשר להם אוטומציה, תכנון מחדש של תהליכים, גמישות בניהול הארגוני והכספי ולכן 62% מהמנהלים בוחרים בפתרון Power BI מבית מיקרוסופט.

למה? בגלל אובדן של כ-50% מזמן העבודה, הנדרש להשקעה באיסוף וטיוב מידע ממערכות המידע בארגון.

הסרת חסמי תשתית, בדמות מערכות מידע מיושנות ולא גמישות, הופך צו השעה. מומחי "בינה" מסבירים כי השינוי נובע מצורך בגישה מהירה, גמישה ויעילה לכמות גדולה מבעבר של מידע, על בסיס מגוון מערכות בארגון ובקבצים גבוהים הרבה יותר.

רוצים גם אתם להצטרף למגמה ולצעוד אל המאה ה-21? תנו לנו לסייע לכם, צרו קשר.

בואו נדבר

כ-41% ממשתמשי Excel, לא רואים בו מתאים לניתוח והצגת נפחי מידע גדולים.

למרות התפוצה הרחבה והזמינות של האקסל, הוא אינו מתאים להתמודדות עם נפחי מידע גדולים ולכן דו"חות נוטים להיות קשיחים ובלתי ניתנים להתאמות והגדלה בנפח וכן להחביא בהם שגיאות שקשה לאתר ולטייב.

אובדן של כ-50% מזמן, בתכנון וניתוח על בסיס מערכות ארגוניות (Legacy).

תהליכי איסוף, איחוד וטיוב מידע מהמערכות הנפרדות בארגון, כאשר כ-20% מהזמן מושקע באיסוף ועוד כ-30% מהזמן מושקע בטיוב ואימות המידע לטובת הצגה בדו"חות אחודים.

אוטומציה ותכנון מחדש של תהליכים, הרכיב המרכזי בבחירת מערכת

הגברת יעילות, על ידי אוטומציה של תהליכים שגרתיים בחזרות מרובות תורמים להגברת יעילות הארגון. ביחד עם שיפור ותכנון מחדש של תהליכים קיימים, המבטיחים תוצרים איכותיים ואמינים יותר.

גמישות בתכנון וניהול כספי

באווירה של חוסר ידע, כמו במגפת הקורונה, העדר וודאות לטווח ארוך מחייבים גמישות בתכנון ניהול הכספים בארגון. כלים גמישים (Agile), מקיפים והמאפשרים שיתוף הופכים נכס ביכולת הניהולית.

דיווח רבעוני, בכ-33% מהעסקים

עסקים רבים, עברו למחזורי דיווח רבעוניים וכדי לשמור על רציפות וגמישות תפעולית ונוכח אווירת חוסר הוודאות. יש ארגונים שעברו לדיווח על בסיס חודשי ואף על בסיס רציף ומתמשך ובכך מאפשרים לדרג הניהולי גמישות מרבית בתכנון וניהול הכספים.

פתרון Power BI נבחר כנפוץ ביותר, עם 62%

בסקר של מכון המחקר BPM Partners, עולה כי 62% מהמשתתפים בחרו בפתרון פאוור בי.איי מבית מיקרוסופט ככלי האינטגרציה, דיווח וניתוח המועדף עליהם. כאשר פתרון Tableau הרחק מאחור עם נתח של 31% ואורקל עם 20%.

source: https://www.bpmpartners.com

מקור הנתונים, במסמך "Accelerating Finance Transformation" של מכון BPM Partners שהתפרסם במאי 2021 – בקרו בקישור.

Comments are closed.