כל מה שרציתם לשאול על Power BI

נכון לשנת 2020, המידע הוא המלך של העסקים הקטנים: מידע על לקוחות, יעילות ערוצי שיווק, מדדי יעילות עובדים, הפריטים במלאי וגם כל שאר הנתונים שמצטברים במערכות המידע בעסק שלך – בכמויות הגדולות ביותר אי פעם.

כשהנתונים מרובים וקשה להשתלט עליהם, זה הזמן לחשוב על הטמעת כלי BI גם בעסק שלך. התוכנה המותאמת ביותר לעסקים קטנים וזו הנחשבת למובילה בשוק (ע"פ גרטנר), מציעה במקרה זה גם את הכלי הזול ביותר.

פתרון ברישוי בסיסי Power BI PRO ובעלות חודשית נמוכה למשתמש, יאפשר לכם לבצע קפיצת מדרגה עסקית משמעותית.

בינה עסקית מבית BINA

המקצוענים שלנו זמינים עבורכם כי "בינה Is your POWER to BI".

אנחנו לא מתקינים והולכים. בינה היא צוות של רואי חשבון ואנליסטים עם ניסיון עסקי העובד עם אנשי הפיתוח הטכנולוגי כדי לבנות עבורך מערכת אמינה, שתציג מידע אמין ולא שגוי. • בוחנים של כל ההיבטים הקשורים למערכת הניתוח. • מנחים אתכם בקביעת המדדים אותם תבקשו לנתח או לבחון. • מלווים אתכם גם אחרי ההתקנה והפיתוח כדי שתצלחו כל אתגר וכל שינוי בדרך לתובנה העסקית

למצגת קצרה על Power BI מבית BINA, איך נראה ומה אנחנו עושים איתו – לחצו פה.

אז הנה כמה שאלות נפוצות שעולות לעתים קרובות:

מה זה Power BI (פאוור בי.איי)?

Power BI (או בכתיבה עבירת "פאוור בי איי") מבית MS הוא השם של מבחר שירותים ואפליקציות מבוססות ענ"ן שעוזרות לארגונים לארגן, לנהל ולנתח את הנתונים שלהם ממגוון מערכות המידע הארגוניים באופן ידידותי ונח למשתמש.

כאמור, Power BI מושך את המידע ממגוון המקורות לפלטפורמה אחת, אשר מעבדת אותו והופכת אותו לתובנות ברורות ומוחשיות בזכות היכולות הויזואליות הגבוהות שלו. הכלי מורכב ממגוון תרשימים צבעוניים, מדדים וגרפיקה נוספת שהופכת אותו לקל ונח להבנה ותפעול, לשיתוף עם קולגות ולסיוע בקבלת החלטות.

בואו נדבר

Power BI (בעברית, "פאוור בי איי), מתממשק למגוון רחב של מקורות מידע: מאקסל, דרך תוכנות מקומיות ועד אתרים ואפליקציות חיצוניות. הכלי מגיע במספר צורות: Power BI Desktop – האפליקציה למחשב; Power BI Service  – התוכנה מבוססת ענ"ן; אפליקציה למובייל; ואפליקציה לטאבלט, הן במערכות iOS והן באנדרואיד.

רשימה (חלקית) של התוכנות אליהן מתממשקת Power BI אוטומטית. מקור:
http://onlineresize.club/pictures-club.html

Power BI נוסדה על בסיסה של MS Excel, וככזו, היא פשוטה לעבודה לכל מי שעבד על התוכנה הקלאסית של MS. אמנם, היכולות של Power BI חזקות משמעותית ביחס ל excel.

מה Power BI  עושה?

Microsoft Power BI מיועד להרצת דוחות ודאשבורדים ניהוליים המבוססים על הנתונים הקיימים במערכות החברה. מכאן שאם החברה לא עובדת עם מערכות מידע או שקיים אי סדר של ממש בנתונים שלה – הכלי לא יוכל לעזור לה (עד שלא ייעשה סדר בנתונים).

Power BI  יודע להתחבר למסדי נתונים שונים, ולמעשה "מסדר" את המידע כך שיהיה קל יותר לעכל ולהבין אותו. כל אחד מהדוחות או המרכיבים יכול להיות משותף עם קולגה או צוות.

Power BI מאפשר למשתמשים בו לראות לא רק את מה שקרה בעבר או קורה בהווה, אלא גם נתונים ומגמות שעשויות להשפיע על העתיד!

מוטמעות יכולות של machine learning, מה שאומר שהכלי יודע לזהות דפוסים שעולים מתוך הנתונים, וכך לספק תחזיות מושכלות ואף להריץ מספר תרחישי "מה-אם" עתידיים, כדי לבחון מהי החלופה העדיפה לעסק.

כך הכלי מסייע בשיפור מתמיד של החברה, עוזר לענות על ביקושים עתידיים ולעמוד במדדי מפתח של החברה.

למה אנשים משתמשים ב Power BI?

לעסקים שרוצים ואף נדרשים ליכולות ניתוח גבוהות יותר ולדוחות מורכבים יותר מזה שמציע excel, Power BI הוא השלב הבא בבינה עסקית. עם Power BI, עסקים יכולים לקבץ, לבחון ולהציג את הנתונים שלהם מכל קצוות החברה במקום אחד, וכך לקבל תובנות ברורות לגבי מחלקות התפעול, השיווק, הכספים, הרכש, השירות, משאבי האנוש ולמעשה כל מחלקה בחברה. כך יכולים מנהלי החברה לקבל החלטות מושכלות יותר המבוססות על מידע אמיתי וקשיח, מה שמקל בהנעת שינויים וקידום תהליכים ארגוניים.

הנה כמה תועלות מפתח שנובעות משימוש בכלי:

 • Power BI יודע לקלוט כמויות מידע אדירות שכלים אחרים מתקשים לעבד
 • רכיבי machine learning מובנים שיכולים לנתח מידע ולסייע למשתמש לזהות מגמות חשובות לטובת ביצוע תחזיות מושכלות
 • הנתונים מוצגים בתבניות מרהיבות שמאפשרות לעסק לקבל מושג טוב יותר על המידע שלו
 • Power BI הוא מבוסס ענ"ן, כך שהמשתמש מקבל את חוד החנית של יכולות הבינה ואלגוריתמים שמתעדכנים באופן שוטף על ידי מתכנתים של Microsoft.
 • Power BI מאפשר התאמה אישית מקסימלית, כך שהמשתמש מגדיר לעצמו דוחות ודאשבורדים בהתאם לצרכיו, כדי להגיע לנתונים החשובים לו ביותר במהירות.
 • ניתן להגדיר התראות ברמות המבוקשות ל- KPI ספציפיים, על מנת לשמור את המשתמשים מעודכנים וערניים לנעשה בכל רגע ומכל מקום.
 • הממשק של Power BI הוא אינטואיטיבי וקל לניווט, והכל במקום אחד.
 • הכלי מתממשק עם תוכנות ניהול פופלאריות אחרות מבית MS ביניהן: SharePointOffice 365, and Dynamics 365, כמו גם עם כלים שאינם מבית MS כמו  Spark, Hadoop, Salesforce, Google Analytics, SAP, and MailChimp.
 • אבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר.

מי משתמש ב- Power BI?

כלי בינה עסקית היו עד לאחרונה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד והמשתמשים בהם היו בעיקר אנליסטים ומדעני נתונים. תודות לנוחות הכלי וידידות המשתמש של Power BI, נעשה בו שימוש גם על ידי עובדים ללא רקע אנליטי.

צורת השימוש בכלי קשורה בתפקידך בחברה, שכן Power BI יודע להפיק דוחות מותאמים בהתאם למידע הרלוונטי, הנגיש והחשוב ביותר לבעל פונקציה מסוימת.

במרבית העסקים הקטנים בהם הכלי מוטמע, השימוש בו נעשה על ידי דרג הניהול – בעל החברה. ובמידה וקיימות מספר מחלקות, השימוש השכיח נעשה בקרב מנהלי תפעול, מנהלי מכירות, מנהלי שיווק ומנהלי כספים. על אף שכולם משתמשים באותו כלי באותו עסק, כל אחד מהם יכול לעשות שימוש בדוחות, המבוססים על נתונים שונים.

על מנת שכל מנהל ומנהל יוכל להשתמש בכלי, יש לבצע התאמה ראשונית של הכלי על ידי אנשי מקצוע. אנשי ה- BI הם אלה שמאפיינים את הדוחות המבוקשים ולמעשה מתניעים את התהליך והופכים אותו לאוטומטי, כדי שהדוחות יהיו נגישים למשתמשים מסביב לשעון.

Power BI עובד עם כל מידע כמותי, כך שאפשר לייצר איתו כמעט כל דו"ח שנרצה. Microsoft , אשר נמנעת בדרך כלל מפרסום מספרים וכמות משתמשים, פרסמה כבר ב- 2016 כי לכלי 5 מיליון משתמשים, וההערכה כי נכון לשנת 2019 מדובר בעשרות מיליוני משתמשים בכלי מסביב לעולם.

מהם הרכיבים של Power BI?

Power BI מורכב ממספר אפליקציות, לכל אחת מהן מאפיינים ושימושים משלה. כולל:

 • Power Query: כלי לחיבור המידע ממקורות שונים, שנועד לעריכתו, סידורו ו"שיפורו" לפני שעוברים לשלב הניתוח
 • Power Pivot: כלי ל"מידול" המידע ויצירת מודלים של נתונים
 • Power View: כלי להפקת ויזואליזציות של נתונים, אשר מאפשר ליצור טבלאות, מפות וגרפים אינטראקטיביים
 • Power map: כלי ויזואליזציה נוסף
 • Power Q&A: מנוע שאלות-תשובות שמאפשר לך לשאול שאלות אודות המידע שלך בשפה שלך או לבקש מהכלי לזהות תובנות שאולי לא זיהית בעצמך.

איזה גרסאות יש ל Power BI?

יש מקבץ גרסאות זמינות של Power BI מהן ניתן לבחור, בהתאם לתקציב, לצרכים ולמטרות המוגדרות. הגרסא הבסיסית היא חינמית ומאפשרת שימוש מקומי בתוכנה, וגרסאות מבוססות ענ"ן בתשלום חודשי קבוע.

סקירה מהירה של הגרסאות השונות :

 • Power BI Desktop – חינמי, מיועד לעסקים קטנים שאינם נדרשים לנתונים שמתעדכנים ברמה היומית;
 • Power BI Service:
  • Power BI Pro – גרסא מבוססת ענ"ן, התשלום הוא פר משתמש, מאפשר לייצר דוחות מתקדמים ומגוונים, מערכת שמתעדכנת אוטומטית ממערכות המידע בעסק, וניתן לשתף דרכה נתונים ודוחות עם קולגות.
  • Power BI Premium – דומה לגרסת ה- Pro, אך מיועד לחברות ענק, ולכן שונה בצורת התמחור שלו.
 • Power Mobile – אפליקציה המותאמת לטלפונים וטאבלטים – הן iOs והן אנדרואיד.

מה זה Power BI Desktop?

הגרסא המקומית של הכלי, הידועה גם בשם Power BI Free בשל היותה חינמית בהתקנה על המחשב האישי. Power BI Desktop עובדת באופן דומה לגרסת הענ"ן ובסנכרון מושלם איתה. Power BI Desktop מאפשרת לחקור נתונים, כמו גם לעצב, לנקות, לשפר ולהציג אותם בדוחות ויזואליים-אינטראקטיביים.

ניתן לשמור את העבודה כקובץ ולפרסם אותה (Publish) ישירות לתיקיית ה- BI, על מנת לשתף אותה עם קולגות ומנהלים רלוונטיים.

Power BI Free כלולה בכל אחת מהחבילות של Office365 וניתן להירשם אליו ולהוריד אותו למחשב בכל עת.

אז מה הגרסא הזו נותנת?

בדיוק כמו בגרסאות-בתשלום של הכלי, גם Power BI Desktop מאפשרת לך להתחבר למקורות מידע ולהשתמש בכלי באופן מלא, למעט הגבלת אחסון לרמה של 10GB והעלאה של 1GB בכל פעם.

גרסת ה- Desktop תעזור לך לנקות ולארגן את הנתונים, וניתן לייצר ויזואליזציות ככל העולם על רוחך; הגרסא הנ"ל תיתן לך גישה מלאה לספריית תבניות הויזואליזציה המקוונת של MS. כמו כן, ניתן לייצא נתונים ודוחות ל- Excel. שימוש ב- Power BI Desktop מאפשרת לרענן את הדוחות עד 8 פעמים בכל יום בשעה עגולה או בחצי שלה.

הקאץ' בגרסה זו היא שלא ניתן לשתף הכל עם הקולגולת שלך. אמנם, ניתן לשתף דוחות לרשת, אבל הדוחות הללו ייהפכו לנחלת הכלל – מה שלא בא בחשבון מבחינת מרבית בעלי העסקים.

מה זה Power BI Service?

Power BI Service (או פשוט Power BI) היא הגרסא המלאה של Power BI והיא מאוחסנת על Azure, פלטפורמת הענ"ן של Microsoft. גרסא זו נחלקת לשני סוגים:

Power BI Pro דומה למדי ל- Power BI Desktop: יש להם את אותו מבחר של ויזואליזציות, אותן מגבלות אחסון והעלאה של קבצים וכן אותן אפשרויות מבחינת רענון הנתונים.

ההבדל המשמעותי עם גרסת Power BI Pro הנו ששימוש בה מאפשר לשתף את המידע, הדוחות והדאשבורדים שלך עם משתמשים ספציפיים ובפרטיות, בהנחה שגם להם רישיון Pro.

יש עוד מספר תוספים בגרסת הפרו, למשל יצירת אזורי עבודה שמרכזים דא שבורדים מסוימים שנבנו, והגדרה לאילו משתמשים הם יהיו זמינים.

אפשר להגיד שעסק נדרש לשימוש שוטף ועדכני בכלי – Power BI Pro היא הגרסא הרלוונטית עבורו.

Power BI Premium היא דרך אלטרנטיבית לקבל גישה ל- Power BI. במקום לרכוש רישיונות ספורים כמו שעושים בגרסת ה- Pro, עם ה-  Premiumמשלמים על גודל האחסון וכח העיבוד הנדרש לעסק שלך. יש 6 חבילות שונות, בהיקפים ומחירים שונים, כדי שכל עסק יוכל לבחור את החבילה המתאימה עבורו.

גרסא זו מיועדת לחברות גדולות ותאגידים, שאוספים ומעבדים כמויות גדולות מאוד של מידע, ולפיכך נדרשות לגישה נרחבת יותר ליישום.

חשוב לציין, עלות רישוי Power BI Pro הנה 9.99$ לחודש למשתמש ולעומת 4,955$ לחודש לגרסה הארגונית Power BI Primium.

איך כותבים Power BI?

מערכת Power BI בשפה האנגלית, ובתרגומה לשפה העברית נרשמת בכמה אופנים – כולם נכונים, כולם מקובלים וכולם מבלבלים.

בין הצירופים נמצא את "פאוור בי איי", "bi power", "פאוור bi" וכן שגיאות כתיבה והקלדה נפוצות כמו "power bi", "powebi", "poer bi", "pwer bi" ומי מאיתנו לא הקליד בעברית מילה לועזית ויצא לו "פם'קרנן" כאשר ביקש להקליד "powerbi".

power bi מדריך למשתמש

זהו אינו "power bi מדריך למשתמש".

אם דרושה לכם הדרכה להפעלת עצמית או הטמעה של מערכת Microsoft Power BI – צרו קשר טלפונית או בטופס הקשר.

Comments are closed.